Kuruluşumuzun ilk gününden itibaren belirlediğimiz ÖNCE SAĞLIK VE DÜRÜSTLÜK temel ilkeleri doğrultusunda, ülkemize daima en yararlı ve en yeni teknolojik ürünleri getirdik ve getirmeye devam ediyoruz.

İstanbul merkez ofisimiz ve bölge yetkili bayilerimiz vasıtasıyla temsilciliğini yaptığımız firmalara ait en iyi ve kaliteli ürünleri, yine en iyi ve kaliteli hizmet verme anlayışımızla pekiştirerek değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Akdeniz kuşağında yer alan ülkemizde Akdeniz Anemisi olarak da bilinen bir kalıtsal kan hastalığı olan “TALASEMİ”nin kontrol altına alınıp önlenmesi amacına yönelik; Talasemi ve Anormal Hemoglobin testlerinin güvenilir bir şekilde çalışılıp, sonuçlarının tam ve doğru alındığı HPLC(High Performance Liquid Chromatography) sistemleri, firmamız tarafından ülkemize kazandırılmış olup bir çok Hemoglobinopati merkezleri, Eğitim, Araştırma ve Devlet hastaneleri ile diğer sağlık kuruluşlarında başarıyla kullanılmaktadır. Ülkemizde “Talasemi”nin kontrol altına alınarak önlenmesi için yapılan mücadelede yer almak, firmamız için ayrıca bir onurdur.

Başta diabet olmak üzere çeşitli hastalıklarda da önemli bir parametre olan HbA1c testinin analizinde kullanılan,KESİN ve TAM DOĞRU HbA1c neticesinin (ortalama glikoz değeri ile birlikte rapor ederek) veren, asetillenmiş ve karbamillenmiş ve anormal Hb'lerin varlığında enterfere olmadığı ispatlanan BORONAT AFİNİTE HPLC sistemleri de yine firmamız tarafından ülkemize kazandırılarak çeşitli kamu, özel hastane ve diğer sağlık kuruluşlarnda başarıyla kullanılmaktadır.

Dünyada ve ülkemizde de yükselen alerjik hastalıklara neden olan alerjenlerin teşhisinde; dünyada en bilinen markalardan birine ait olan Spesifik Alerji sistemleri de yine firmamız tarafından ülkemize kazandırılarak çeşitli kamu, özel hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında da aynı şekilde başarıyla kullanılmaktadır.

Gizli Kalp Krizi ve İnme Risk Faktörünün belirlenmesinde çok önemli bir parametre olduğu onaylanan Lp-PLA2 enziminin kantitatif olarak ölçümünü yapan PLAC Test yine firmamız tarafından ülkemize kazandırılmış olup bu alanda da hep yenilikçi ve öncü olmaya devam ediyoruz.

Laboratuvar bulgularının tam doğru, güvenilir ve zamanında alınmasıyla birlikte, mevcut hastalıkların kontrol altına alınıp hemen tedavisine başlanabileceği ve aynı zamanda da ileride olabilecek bir çok hastalıkların önlenebileceğinin bilincinde ve sorumluluğunda olarak tüm çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sağlıklı günler dileğiyle...

MUSTAFA K. SERT

BİOCAN TIP LTD.ŞTİ.